500x100-1
31. 12. 2014 14:34

„Регина“ вечерва на Градскиот плоштад

„Регина“ вечерва на Градскиот плоштад

Сараевската група Регина ќе пее за пречек на Нова Година на Граскиот плоштад Куманово.

Концертот ќе трае повеќе од три часа, а на полноќ ќе следува голем огномет. Поголем дел од кумановци најавуваат дека ќе се приклучат на организираното прославување на најлудата ноќ, но дел ќе слават и во кумановските кафеани. Цените се движат од 1500 до 1800 денари за новогодишната ноќ и околу 700 денари предновогошно.

Во ресторан “Етно село“ во новогодишната ноќ ќе пее Андријана Алачки, а во ресторан “Ексклузив Бастион“ кумановската група “Хабанера“.

Во ноќниот клуб Лолипоп се организира новогодишна прослава со диџеј Капони, со македонски и со балкански хитови, диџеј Ерик Фокс со ретро и комерцијална музика, „Форџи“, бенд со латино музика.

Во клубот Тунел истотака ќе има богата програма за новогодишните празници.