19. 12. 2016 12:32

Бал фор Лајф загуби од МЗТ Скопје

Бал фор Лајф загуби од МЗТ Скопје

Кошаркарите на Бал фор Лајф загубија на натпреварот од МЗТ Скопје Аеродром со резултат 72-62.

Кумановскиот состав одигра лоша прва четвртина која ја загуби со резултат 23-14, по што не успеја да влезе во вистински ритам и да направи пресврт на натпреварот.

Најефикасен поединец на натпреварот беше Филип Стојановски од Бал фор Лајф со 17 постигнати поени. За МЗТ Скопје Трсунов постигна 12 поени.

Следниот натрпевар Бал фор Лајф го игра против тимот на Кичево.