500x100-1
14. 05. 2018 13:49

Денеска се игра третиот натпревар помеѓу Куманово и Работнички

Денеска се игра третиот натпревар помеѓу Куманово и Работнички

Екипата на Куманово денеска го игра третиот натпревар од серијата со Работнички, и ќе се обиде да обезбеди нов дуел со тимот од Градски парк во Куманово.

Работнички не дозволи Куманово да го искористи домашниот терен, и убедливо извојуваше победа во вториот натпревар со резултат 68-82. Денеска Куманово ја има последната шанса да ја продолжи серијата и да одигра уште еден натпревар во Спортската сала.

Натпреварот започнува во 19 часот со директен пренос на МРТ.