17. 11. 2017 12:46

Карпош Вардар игра против Урдаревски во второто коло

Карпош Вардар игра против Урдаревски во второто коло

Ракометниот клуб Карпош Вардар утре го игра вториот натпревар од Јуниор лигата.

Во второто коло тие ја играат против тимот на Урдаревски. Во досегашните меѓусебни дуели, Карпош имаат забележано три победи, па се надеваат дека и по утрешниот дуел ќе останат непоразени.

Натпреварот се игра во салата Кале со почеток во 10:15.