500x100-1
04. 04. 2018 14:51

Куманово денеска го пречекува АВ Охрид

Куманово денеска го пречекува АВ Охрид

Кошаркарите на Куманово денеска го играат првиот Суперлигашки наптревар на домашен терен против тимот на АВ Охрид.

Дебитантот во домашното првенство и учесниокот во АБА2 лигата, успеа во последното коло да обезбеди пласман во Суперлигашката конкуренција, па овие натпревари со најквалитетните македонски екипи треба да биднат круна на добрата сезона која ја одигра тимот од Охрид.

Куманово во првиот натпревар го намачи МЗТ Скопје и загуби само со 3 поени негатива, а веќе денеска имаат шанса да ја забележат првата победа во Супер-лигата. Куманово има реални шанси да обезбеди Плеј-оф а главен конкурент за четвртата позиција на табелата е екипата на Гостивар.

Натпреварот се игра денеска во Спортската сала во Куманово со почеток во 19 часот.