19. 12. 2016 12:37

Куманово го декласираше Вардар

Куманово го декласираше Вардар

Кошаркарите на Куманово остварија убедлива победа против тимот на Вардар со резултат 67-92.

Куманово имаше водство речиси на целиот натпревар, а победникот беше јасен уште во втората четвртина кога Куманово достигна максимални 30 поени разлика.

Данило Мијатовиќ со 27 поени беше најефикасен играч на натпреварот.

Следниот натпревар Куманово го игра против Струмица на домашен терен.