500x100-1
13. 08. 2013 13:33

Немања Врањеш и Вукашин Мандиќ се нови засилувања на КК Куманово

Немања Врањеш и Вукашин Мандиќ се нови засилувања на КК Куманово

Кошаркарскиот клуб Куманово вчера потпиша договор со двајца странски кошаркари, со што продолжува со засилувањата за наредната кошаркарска сезона.

Црногорецот Немања Врањеш игра на позиција плејмејкер, а изминатата сезона настапувал за грчкиот второлигаш Паграти каде забележувал 16 поени и 2 украдени топки по натпревар.

Вукашин Мандиќ е од Србија, игра на позициите крило и крилен центар а последната сезона беше член на шведскиот прволигаш Солона, каде просечно забележувал близу 11 поени по натпревар.

Куманово уште преговара со поранешниот кошаркар на Лирија, Балша Радуновиќ кој минатата сезона беше еден од најкорисните играчи во нашето првенство а воедно и има желба следната сезона да настапува за Куманово.

Parking
Joco Turs
NER
stuz