500x100-1
09. 05. 2018 11:36

Одбојкарките денеска ја пречекуваат Јанта Волеј

Одбојкарките денеска ја пречекуваат Јанта Волеј

Одбојкарките на СВС Куманово денеска на домашен терен го играат третиот натпревар од финалната серија против тимот на Јанта Волеј.

Во реприза на минатогодишното финале, кумановскиот состав поведе во првиот меч со 3:0 во сетови, меѓутоа на гостувањето во Скопје загуби со 3:1 во сетови.

Серијата е изедначена а кумановските одбојкарки имаат шанса повторно да ја искористат предноста на домашен терен. Со тоа ќе ја имаат првата меч топка во Скопје да ја забележат третата победа и да ја одбранат титулата.

Натпрварот се игра во среда во салата на Економското училиште со почеток во 20 часот.