02. 02. 2018 21:17

Пинк Пантери ги продолжуваат натпреварите во Третата лига

Пинк Пантери ги продолжуваат натпреварите во Третата лига

Кошаркарскиот клуб Пинк Пантери продолжуваат со натпреварите до Третата кошаркарска лига.

Во дербито на колото, во сабота во Спортската сала ја пречекуваат екипата на Плачковица.

Тимот на Пинк Пантери е третопласиран на табелата со шест победи и три пораза. Плачковица се наоѓа на втората позиција на табелата со осум победи и еден пораз, па доколку Пантери сакаат да останат во игра за второто место и пласман во повисок ранг, мора да триумфираат на овој натпревар.

Наптреварот започнува во 13 часот.