19. 12. 2016 12:44

Ракометарите со победа ја завршија полусезоната

Ракометарите со победа ја завршија полусезоната

Ракометарите на Куманово забележаа победа на гостински терен против тимот на Преспа со резултат 30:36.

Со оваа победа против директниот конкурент, тие го завршија зимскиот дел од сезоната, зацврстувајки се на четвртата позиција со 22 бода, додека Преспа е петта со 16 бода.

Пред Куманово на табелата се Ринија со 22 бода, Вардар 2 со 25 бода и Младост со 26 бода.