13. 11. 2017 15:01

Ракометарките декласирани во Полска

Ракометарките декласирани во Полска

Ракометарките на Куманово загубија во првиот натпревар од Челенџ купот од Полскиот претставник Лублин со резултат 54:13.

Куманово немаше среќа како пред неколку сезони да добие лесен противник во оваа натпреварување. Разликата во квалитетот е очигледна и веќе е познат патникот во следната фаза. Резултатот на полувреме беше 24:4.

Викторија Пеовска со 5 гола и Александра Боризовска со 4 се најефикасните во домашниот состав.

Денеска од 18 часот се игра и вториот дуел, по што ракометарките ќе се вратат во Куманово.