25. 09. 2017 14:46

Ракометарките со нова убедлива победа на домашен терен

Ракометарките со нова убедлива победа на домашен терен

Ракометарките на Куманово забележаа нова убедлива победа, одкако изминатиот викенд го победија тимот на Деспина од Прилеп со резултат 28-20.

Кумановчанки уште на стартот створија водство од 8 гола, кое успешно го чуваа до полувремето, а подоцна и до крајот на натпреварот. Викторија Пеовска постигна 9 гола во победничкиот тим, кој играше без Александра Боризовска која е на репрезентативни подготовки во Турција. Кај гостите Михаела Камческа постигна 7 гола.