500x100-1
04. 10. 2018 14:18

Женското ракометно дерби се игра во Куманово

Женското ракометно дерби се игра во Куманово

Ракометарките на Куманово денеска во рамките на четвртото коло го играат дерби натпрварот против тимот на Пелистер од Битола.

Куманово досега одигра три натпревари на кои забележа две победи и еден нерешен резултат, па се наоѓа на делба на втората позиција на табелата. Пелистер во новата сезона влезе со засилени амбиции, и досега имаат две победи и еден пораз. Дербито се игра во салата на ОУ Перо Наков со почеток во 19:30.

На последниот натпревар што го одигра Куманово пред репрезентативната пауза, ракометарките беа подобри од Цемс 2018 од Скопје со резултат 19-38. Мила Трајковиќ беше најефикасна на натпреварот со 13 гола.