23. 11. 2017 15:10

ЖРК Куманово забележа нова победа во домашното првенство

ЖРК Куманово забележа нова победа во домашното првенство

Ракометарките на Куманово забележаа нова победа во Прилеп, одкако беа подобри од тимот на Деспина со резултат 26-19.

Уште во првото полувреме беше познато дека Куманово ќе забележи победа на овој меч. Првото полувреме заврши со резултат 7-13 додека во продолжението Куманово само ја потврди својата победа, и го постави конечниот резултат од 19-26.

Викторија Пеовска постигна 8 гола за Куманово, додека во тимот на Деспина Елена Крстеска го заврши натпреварот со 7 гола.