500x100-1
21. 06. 2018 10:01

Бомба експлодирала во автомобил во Куманово

Бомба експлодирала во автомобил во Куманово

Експлозивна направа ноќеска разнела автомобил на улицата „Сава Ковачевиќ“ во Куманово.

Експлозијата се случила 25 минути по полноќ во автомобил фолсфаген- пасат со кумановски регистерски таблички сопственост на Р.Д. Повредени нема.

Случајот е пријавен во полиција и увидот трае.

Parking
Joco Turs
NER
stuz