500x100-1
19. 04. 2010 10:52

Цела недела променливо облачно со дожд

Цела недела променливо облачно со дожд

Облачно време со врнежи од дожд и грмежи ќе преовладува и оваа недела. Максималните дневни температури ќе бидат од 15 до 19 степени Целзиусови.

 Престанок на врнежите се очекува во среда. Во пораст ќе биде и дневната температура која ќе достигне до 19 степени.

Сончево време ќе преовладува и во четврток кога максималната дневна температура ќе се искачи до + 24 степени. Веќе во петок ќе настапи ново наоблачување, а според прогнозите идниот викенд повторно ќе имаме дожд и нешто пониски температури.