500x100-1
11. 02. 2019 09:30

Девојче од Куманово се предозирало со таблети

Девојче од Куманово се предозирало со таблети

Девојче од Куманово вчера околу 10 часот се предозирало со таблети, по што било пренесено во болница.

Лекарите од одделението за педијатрија од Кумановската болница пријавиле во полиција дека  родители донеле 14 годишно девојче, кое испило 20 таблети.

По укажаната лекарска помош девојчето е испратено во Клинички центар во Скопје, соопшти кумановската полиција.

За случајот известен е и јавен обвинител.