500x100-1
14. 12. 2010 14:50

Дома одгледувал канабис

Дома одгледувал канабис

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против М.П. (28) од Куманово за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанци„.


 Во септември 2010 година, во Куманово при претрес во домот на пријавениот пронајдени се 11 стебла од растението канабис сатива.