500x100-1
06. 06. 2016 15:59

Грчки навивачи малтретирале вработен на бензинска

Грчки навивачи малтретирале вработен на бензинска

Грчки навивачи малтретирале и омаловажувале вработен на бензинска пумпа на автопатот Куманово-Скопје.

Инцидентот се случил вчера во 11.10 часот на бензинска пумпа „Лукоил“, кога навивачи од „Олимпијакос“ од Грција, без повод и причина, физички го нападнале вработениот Ј.А.(35) од Куманово. Насилниците го удирале по главата и телото, го плукале, го влечеле и туркале во маркетот, при што одзеле разни артикли и го оштетиле објектот. Вработените повикале полиција, при што приведени се и задржани се Х.А.(26), П.Ф. (26) и  Т.В. (29) од Р.Грција, под сомнение за сторен прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


Parking
Joco Turs
NER
stuz