500x100-1
15. 10. 2018 08:35

Изгубил контрола на возилото и удрил во дрво и заштитна ограда

Изгубил контрола на возилото и удрил во дрво и заштитна ограда

Две лица се повредени во сообрќајна несреќа што вчера по полноќ се случила во населбата Карпош во Куманово.

Имено во 00.50 часот на улица „120“ во Куманово, патничко возило опел корса со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.И.(24) од Куманово удрило во дрвја и заштитна ограда, по што запрело.

По незгодата, со возило на Ита медицинска помош, М.И. и сопатничката С.П.(20) од Куманово биле пренесени во Медицински центар Куманово. Кај М.И. биле констатирани тешки телесни повреди, додека С.П. се здобила со телесни повреди.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.