500x100-1
18. 01. 2019 13:41

Кај кумановец најдени 1000 петарди

Кај кумановец најдени 1000 петарди

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Џ.Д.(21) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

Во Куманово, полициски службеници при личен преглед над пријавениот, пронашле и одзеле 1.000 парчиња пиротехнички средства.