500x100-1
20. 08. 2018 11:31

Комби удри двегодишно дете во Средорек

Комби удри двегодишно дете во Средорек

Двегодишно дете е тешко повредно на улица "Средорек", кога во него удрило  комби "Волсваген", кое го управувал Д.С.(26) од Италија.

На детето му е укажана лекарска помош во Кумановската болница каде му биле констатирани тешки телесни повреди по што е препратена на лекување во Комплекс клиники "Мајка Тереза" во Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот.