500x100-1
16. 05. 2018 16:18

Кривична пријава затоа што се заканувал со нож

Кривична пријава затоа што се заканувал со нож

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против М.Т.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело загрозување со опасно орудие при тепачка или караница.

На 30.04.2018 година околу 17.40 часот  во дворот на средното економско училиште во Куманово, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал А.В., при што извадил нож и му се заканувал.