500x100-1
14. 03. 2019 12:50

Кривична за кумановец, му нашле марихуана и амфетамен пред дискотека

Кривична за кумановец, му нашле марихуана и амфетамен пред дискотека

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(32) од Куманово, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори.

На 20.01.2019 околу 03.00 часот пред ноќен клуб во Куманово, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и амфетамин.  


 
 
Parking
Joco Turs
NER
stuz