23. 02. 2018 19:57

Кривични пријави за кумановци за демолирање ресторан

Кривични пријави за кумановци за демолирање ресторан

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Е.З. (25), Ф.А.(32) и М.С.(20), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело насилство.

На 01. јануари годинава во ресторан во село Слупчане, првопријавениот физички го нападнал Г.А. при што со стаклена чаша му нанел телесна повреда во пределот на главата, додека второ и третопријавените го кршеле инвентарот во објектот.