500x100-1
09. 08. 2018 13:06

Кумановци учествувале во тепачка во дискотека во Скопје

Кумановци учествувале во тепачка во дискотека во Скопје

Три момчиња од Куманово и едно од Скопје, физички се пресметале во дискотека во Скопје, при што се здобиле со повреди по лицето.

Според МВР, инцидентот се случил ноќеска во 3.40 часот во дискотека во Градски парк, кога бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Д.П.(22) од Скопје од една страна и  Т.Д. (21), Р.А. (26) и С.Т. (26), сите од Куманово, од друга страна.

Сите учесници во тепачката се здобиле со повреди по лицето.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Parking
Joco Turs
NER
stuz