500x100-1
08. 01. 2019 11:02

Кумановец се обидел да прошверцува девојка во багажник на мерцедес

Кумановец се обидел да прошверцува девојка во багажник на мерцедес

   Момче од Куманово сакало да пренесе преку граница девојка од Косово во багажникот на својот автомобил.


 

 Вчера во 16,15 часот на граничниот премин-Долно Блаце на влез во Р.Македонија по извршена царинска контрола во багажниот простор на патничко моторно возило „Mерцедес“ со кумановски регистерски таблици, управувано од А.С.(23) од Куманово, а како сопатник била Р.Л.(19) од Косово било пронајдено едно женско лице без документи. Од извршениот разговор лицето изјавило дека е К.С.(20) од Косово. Лицата биле приведени за понатамошна постапка.