500x100-1
14. 02. 2019 14:38

Куманово жали за загинатите: Нема зборови кои ќе ја намалат тагата и болката за изгубените животи, порача Димитриевски

Куманово жали за загинатите: Нема зборови кои ќе ја намалат тагата и болката за изгубените животи, порача Димитриевски

Градоначалник на Општина Куманово Максим Димитриевски изрази сочувство до градоначалникот на Гостивар и до семејствата на загинатите во тешката автобуска несреќа, која се случи вчера на автопатот Скопје – Тетово.

„Во мое лично име и во името на граѓаните на Општина Куманово, примете длабоко сочувство за загубата на вашите сограѓани во трагичната сообраќајна несреќа што се случи вчера на автопатот Скопје- Тетово. Како градоначалник и Општина, ви стоиме на располагање за поддршка и помош во моментите кога ви е најпотребно. Ве молам, пренесете искрено сочувство до семејствата на загинатите, а на сите повредени им посакувам побрзо закрепнување. Во оваа тешка ситуација нема зборови кои ќе ја намалат тагата и болката за изгубените животи, но со нашите мисли ви посакуваме да најдете олеснување и надеж за да продолжите понатаму “, -  стои во пораката со сочувство од градоначалникот Димитриевски.

Parking
Joco Turs
NER
stuz