500x100-1
12. 05. 2018 16:19

Отворена „Наша екстра пекара“ во градот

Отворена „Наша екстра пекара“ во градот

Од пред неколку дена започна со работа нова пекарница во градот. Станува збор за “Наша екстра пекара“, каде по рецептите на нашите баби се подготвува највкусен домашен леб и бели печива.

 „За сите вистински гурмани и љубители на бели печива, нудиме голем избор на традиционални производи, кифли, разни видови на леб, слани и слатки бели печива, бурек, пита и голем број на нови вкусни специјалитети приготвени од професионални мајстори“, - вели сопственикот.

Во пекарницата можат да се нарачаат кифлички и погачи за специјални прилики, на телефонот 078/222218.

“Наша екстра пекара“ се наоѓа на ул. „Пиринска Македонија„ број 2, во зградата до главниот влез на Економското училиште и работи секој ден од 6 до 3 по полноќ.

Отворена „Наша екстра пекара“ во градот