500x100-1
24. 06. 2018 23:19

Подметнат пожар во куќа во Куманово

Подметнат пожар во куќа во Куманово

Непознато лице вчера подметнало пожар во куќа на ул. „Драги Шутевски“ во Куманово.

Пожарот се случил околу 22 часот, во домот на Р.С. 65), кога непознат сторител со запалива течност ја испрскал влезната врата од куќата и ја запалил.

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната против пожарна единица од Куманово.

По наредба на Јавен обвинител увид на лице место извршила екипа од крим техника.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.