500x100-1
14. 06. 2018 12:03

Пороен дожд и грмежи до крајот на денот

Пороен дожд и грмежи до крајот на денот

 Времето денеска е променливо облачно со сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд, кои околу пладне и попладне ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Во источните делови на државата локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за појава на град. Максимална температура од 25 до 33 степени. УВ=8

Во Скопската котлина во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максимална температура до 30 степени.

Утре во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да наврне и поголема количина на воден талог.

Потоа во следните денови ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Parking
Joco Turs
NER
stuz