500x100-1
10. 09. 2015 13:20

Повреден Пакистанец пренесен во болница

Повреден Пакистанец пренесен во болница

Мигрант од Пакистан со повреда на главата ноќеска во 1 часот по полноќ е донесен во Кумановската болница.

Раната на главата му била нанесена од остар предмет. По укажаната лекарска помош повредениот е префрлен во Клиничкиот центар -Скопје. Лекарите го пријавиле случајот во полиција. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.