500x100-1
19. 04. 2019 16:01

Пронајдена марихуана во дом на кумановец

Пронајдена марихуана во дом на кумановец

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Р.М.(42) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори.

При преземање на службени дејствија во врска со претходно пријавена поплака, полициски службеници во домот на пријавениот пронашле и одзеле марихуана.