500x100-1
12. 03. 2019 14:04

Разбојник нападнал продавачка, но не ја ограбил

Разбојник нападнал продавачка, но не ја ограбил

Во СВР Куманово синоќа во 20.10 часот, било пријавено дека непознат сторител се обидел да изврши разбојништво во продавница на стариот пат за село Тромеѓа.

Според пријавеното, сторителот влегол и се заканил на вработената, по што и физички ја нападнал, но потоа побегнал во непознат правец и не одзел ништо. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за расчистување на настанот.

Parking
Joco Turs
NER
stuz