500x100-1
24. 11. 2017 13:21

Со бензин потпален автомобил на кумановка

Со бензин потпален автомобил на кумановка

Се запали автомобил на кумановска, откако на коловозот е истурен бензин.

Пожарот се случил вчера во 19,10 часот на улица „Никшиќка“, кога непознато лице истурило и запалило непозната запалива течност, најверојатно бензин, до тротоарот, каде било паркирано патничко моторно возило „Опел Тигра“ со кумановски регистарски ознаки, сопственост на Љ.М.(72).

Од предизвиканиот пожар се запалил дел од патничкото моторно возило, браникот и регистарската ознака.

Пожарот е изгаснат од синот на оштетената. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Parking
Joco Turs
NER
stuz