08. 03. 2018 10:10

Со мерцедел удрил во 7 годишно дете во Средорек

Со мерцедел удрил во 7 годишно дете во Средорек

Седум годишно дете синоќа е тешко повредено откако го удрил автомобил во населбата Средорек.

Несреќата се случила во 18,40 часот во Куманово на улица „Доне Божинов“, кога С.Д.(30) од Куманово, управувајќи патничко моторно возило мерцедес со кумановски регистарски ознаки удрил во 7-годишно дете, пешак, од Куманово.

Повреденото дете со возило на Итна медицинска помош било пренесено во Општа болница Куманово, а потоа на клиника во Скопје, за понатамошно лекување.  

Извршен е увид на местото на настанот.