500x100-1
09. 10. 2018 10:59

Тројца повредени откако автомобил удрил во ограда, паркирано возили и пешак

Тројца повредени откако автомобил удрил во ограда, паркирано возили и пешак

Три лица се повредени во Куманово, откако автомобил удрил во бетонски столб, потоа во друго паркирано возило и на крај во пешак.

 Несреќата се случила вчера околу 7 часот, на улицата „Тоде Думба“, кога патничко моторно возило „Фолксваген голф“ со кумановски регистерски таблици, управувано од Н.Ѓ.(74) од Куманово, удрило во бетонски столб и метална ограда, потоа во паркирано патничко моторно возило „Сеат толедо“ со кумановски регистерски таблици, сопственост на Б.К.(37) и во пешак Т.А.(71) од Куманово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Т.А. и Б.К., кои по укажаната лекарска помош во Општата болница во Куманово биле препратени во комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје. Н.Ѓ. се здобил со телесни повреди и укажана му била лекарска помош во Општата болница во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.

Parking
Joco Turs
NER
stuz