500x100-1
08. 08. 2018 10:23

Уапсен слупчанец за издржување казна

Уапсен слупчанец за издржување казна

На граничниот премин Табановце, при пасошка контрола вчера во 6.40 часот, било констатирано дека лицето З.Ј. (23) од с.Слупчане, општина Липково, се наоѓа на „стоп листа“ за издржување казна затвор.

Тој бил приведен и предаден на полициски служеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Parking
Joco Turs
NER
stuz