500x100-1
10. 10. 2018 13:25

Велосипед удрил во жена и ја повредил

Велосипед удрил во жена и ја повредил

Вчера во 19,15 часот било пријавено дека во Куманово на улицата „Народна револуција“ велосипед управуван од М.К.(18) од с.Биљановце, удрил во пешакот Ј.Б.(68) од Куманово.

Со тешки телесни повреди се здобила Ј.Б., која била пренесена во Ургентниот центар во Куманово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Куманово и се работи на целосно расчистување на случајот.