500x100-1
14. 02. 2019 13:21

Во Куманово откажани културните манифестации

Во Куманово откажани културните манифестации

Во Општина Куманово денеска се откажани сите културни манифестации, поради деновите на жалост во земјава, по синоќешната тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во која загинаа 14 патници, а седум од повредените се во критична и тешка состојба.

Во средното училиште „Киро Бурназ“ откажани се активностите по повод празникот Свети Трифун, а денеска и утре одложени се и претставите во Кумановскиот театар, како и настаните во Центарот за култура.


Parking
Joco Turs
NER
stuz