500x100-1
20. 07. 2018 13:52

За викенд потопло од понеделник повторно нестабилно

За викенд потопло од понеделник повторно нестабилно

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и значително потопло време.

Во недела кон крајот на денот ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи.

Од понеделник следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се очекуваат и поинтензивни процеси. Дневната температура повторно ќе биде малку под просекот за овој период од годината.

Parking
Joco Turs
NER
stuz