500x100-1
16. 05. 2019 15:51

Жена пријавена за исчезната

Жена пријавена за исчезната

И.С.(35) во с.Кокино, Општина Старо Нагоричане, пријавил дека на 11.05.2019 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата невенчана сопруга В.М.(48).

Случајот го пријавил синоќа во 21.30 часот во СВР Куманово, откако не успејал  4 дена да ја пронајде жената.

Се преземаат мерки за нејзино пронаоѓање.