11. 07. 2016 12:01

„Ти и јас засекогаш, љубов моја“ Вака Ѓоковиќ ја честиташе годишнината од бракот на сопругата

„Ти и јас засекогаш, љубов моја“ Вака Ѓоковиќ ја честиташе годишнината од бракот на сопругата

Познатиот брачен пар Новак и Јелена Ѓоковиќ се обврзаа на вечна љубов пред две години на гламурозната венчавка на Св.Стефан, а втората годишнина од брак, Ѓоковиќ ја одбележа на романтичен начин.


Имено, најдобриот тенисер на светот објавил фотографија со Јелена, и напишал прекрасна порака.

-Никогаш не ни посомневав во тоа дека јас и ти ке бидеме засекогаш заедно,љубов. Благослов е што те имам во животот - напишал Новак на фотографијата која ја објавил на Инстаграм, а на која се гледа како со сопругата безгрижно позира пред фото-објектив.

A photo posted by Novak Djokovic (@djokernole) on