×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Партизан во Атина по третата победа

  11.02.2010 14:36 | KumanovoNews

  Кошаркарите на Партизан против Марусија, ќе се обидат да ја продолжат чудесната серија со трета победа во низа во Топ 16 фазата во Евролига. Натпреварот започува во 18:45, а на паркет излегуваат два тима кои зад себе имаат одлични резултати против два кошаркарски гиганта.

  Партизан во Атина по третата победа

  Шампионот на Србија, ги совлада и Панатинаикос и Барселона, а по вчерашната дисциплинска комисија, покрај жалбата на Барселона потврдена е големата победа на Партизан во Пионир. На другата страна тимот од Атина покрај победата на големиот ПАО во Евролига, во неделното коло во грчката лига го совлада и Олимпијакос.

  На сите е јасно дека двата меча со Марусија се решавачки. Се работи за една квалитетна екипа, и се надевам дека навивачите на Партизан после победата над ПАО и Барселона нема да ја сметаат за лесен противник и дека победата се подразбира. Играме со екипа која заслужува респект и е апсолутен фаворит, иако тие сакат улогата на фаворит да ја префрлат на нас - изјави Душко Вујошевиќ.

  Партизан е клуб со голема традиција, имаат квалитет и стил на игра кој јас го сакам. Не ја менуваат својата игра, без разлика на играчите на теренот, и тоа е нешто што мора да се цени бидејки е тешко остварливо. Имам голем респект спрема Вујошевиќ и чест ми е што ќе му бидам домаќин - изјави Барцокас.

  Во вториот меч од групата Е од 20:45 играат Барселона и Панатинаикос. Големото дерби би требало да донесе голема борба, двата тима имаат огромен мотив, но и покрај тој дуел ништо нема да биде решено.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk