×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Швајцарија за сега од најуспешните

  16.02.2010 12:45 | KumanovoNews

  На листата на земји, чии спортисти освоиле медали освен Швајцарија по три дена од Зимските олимписки игри со медали се закитија Кина и Јапонија.

  Швајцарија за сега од најуспешните

  Дефаго, и Келн направија Швајцарија да се најде на првото место на листата на најуспешните, и по 16 дисциплини на врвот се и претставниците на САД, Франција, Јужна Кореја и Канада. Изненадувачки лошо се пласираа спортистите од Русија, а само една бронза имаат Австриците.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk