05. 12. 2020 15:58

Загина 25-годишно момче во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово-Скопје

Загина 25-годишно момче во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово-Скопје

Дваесет и петгодишно момче загина, а уште три лица се повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Куманово-Скопје.

Сообраќајката се случила синоќа во 23.30 часот кај с.Агино Село, кога патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(25) од с.Агино Село, излетало од патот.

По незгодата, возачот и сопатниците биле пренесени Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде кај

С.Т. била констатирана смрт, а кај сопатниците Ж.Ѓ. Ф.Д. и Б.А., биле констатирани телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk