×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Горан Зафировић, профeсор фагота: Mоји ученици треба прво да буду добри људи, а затим и добри музичари

  Горан Зафировић, профeсор фагота: Mоји ученици треба прво да буду добри људи, а затим и добри музичари

  Горан Зафировић је своје музичко образовање започео 1977. године у музичкој школи „Панче Пешев“ у Куманову где је свирао хармонику, али је у средњој школи, не по својој вољи, морао да се определи за фагот.

  Aфиканска чума откриена во одгледувалиште во Тромеѓа, потврди АХВ

  Aфиканска чума откриена во одгледувалиште во Тромеѓа, потврди АХВ

  Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) потврди дека е откриена болеста африканска чума кај свињи во едно одгледувалиште во селото Тромеѓа. Во фармата е спроведена депопулација и нештетно отстранување на угинатите и евтаназирани свињи, а...

  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Level - skola za stranski jazici
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника
  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje