×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit
  Граѓаните и локалните инспектори заеднички ќе ги решаваат проблемите

  Граѓаните и локалните инспектори заеднички ќе ги решаваат проблемите

  За да се обезбедат подобри услуги и задоволување на потребите на заедницата, граѓаните и локалните инспектори треба да соработуваат и заеднички да се справуваат со проблемите, беше заклучено нa отворените средби помеѓу Секторот за инспекциски...

  Повредени 47 полицајци на протестот во Скопје

  Повредени 47 полицајци на протестот во Скопје

  Четириесет и седум полициски службеници, од кои 11 со потешки, а двајца со сериозни повреди се здобија во синоќешниот протест, кој се одржа во периодот од 19 часот пред Владата, а продолжи пред МНР и...

  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника

  Млада Кумановка софтверски инжењер роботике: Не бојим се да сањам отворених очију

  Млада Српкиња Мила Николић из Куманова између љубави према науци и уметности изабрала је да...

  Умин Дол - век постоjaња, развоја и суживота

  Једина сачувана брвнара сведочи о вековном постојању кумановског села Умин Долa, које су основали први...

  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje
  Реформи кон ЕУ