×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit
  Утре 11-та седница на Советот на Општина Куманово, 47 точки на дневниот ред

  Утре 11-та седница на Советот на Општина Куманово, 47 точки на дневниот ред

  Утре, 07 јули 2022 година (четврток), во големата сала на зградата на поранешните општествено - политички организации, со почеток во 10:00 часот, ќе се одржи 11-та седница на Советот на Општина Куманово.

  Кривична пријава за насилство во Куманово

  Кривична пријава за насилство во Куманово

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.О.(22) од Куманово и двајца малолетници од Куманово и село Ваксинце,  Липковско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

  Вести
  Видео
  Најчитани
  KumanovoNews на мејл

  Зачленете се во нашиот клуб на читатели и најновите текстови ќе ги добивате на вашата мејл адреса

  Регион
  Колумни
  Македонија
  Погранична хроника

  Млада Кумановка софтверски инжењер роботике: Не бојим се да сањам отворених очију

  Млада Српкиња Мила Николић из Куманова између љубави према науци и уметности изабрала је да...

  Умин Дол - век постоjaња, развоја и суживота

  Једина сачувана брвнара сведочи о вековном постојању кумановског села Умин Долa, које су основали први...

  Спорт
  Masinsko Malterisuvanje
  Реформи кон ЕУ