×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Атрактивно офф-роад рели низ Осоговието

  20.08.2022 21:11 | Жаклина Цветковска

  Сите љубители на планината и адреналинското возење имаат можност да бидат дел од годинашната авантура низ Осоговието, во рамките на Офф - роад релито што се одржува овој викенд, односно на 20 и 21 август 2022 година, во организација на Општина Крива Паланка и Здружението Офф-роад „Екстрим“.

  Атрактивно офф-роад рели низ Осоговието

  „Крива Паланка нуди одлични можности за адреналински и алтернативни спортови, а ова рели ве носи низ убавините на прекрасните планински предели. Џип-релито низ Осоговските Планини е авантура на четири тркала што треба да се доживее и почувствува, да се ужива во прекрасниот чист планински воздух и пејзажите на недопрената природа. Ги покануваме сите, кои се за едно несекојдневно доживување, овој викенд да бидат дел од најновото Офф-роад рели, посочува градоначалникот на Општина Крива Паланка, Сашко Митовски.

  Првиот ден се минуваше низ маалото Дивјанци, селата: Осиче, Гарваница, Добровница, Трново, Узем, Тораница, преку Царев Врв до езерцето на Калин Камен, каде ќе се кампува со шатори и со организирана забава, информираат од Офф-роад “Екстрим”, Крива Паланка.

  За вториот ден е предвидена кружна временска трка во повеќе категории со вредни награди од спонзорите и поддржувачите.

  Релито, се организира веќе една деценија и секоја година учествуваат околу 500 љубители на природата и теренско возење, со над 250 возила со џипови, мотори, 4х4 возила.

  (фото.krivapalanaka.gov.mk)

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk