×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Голем пожар во Киселица, кривопаланечко

  05.08.2021 19:25 | Жаклина Цветковска

  Попладнево избувна голем пожар во атарот на село Киселица, кривопаланечко, кој постојано се проширува и засега не може да се локализира.

  Голем пожар во Киселица, кривопаланечко

  Во пожарот изгореле повеќе плевни, шума и сува трева, а во последен момент биле спасени куќите.

  Но пожарот продолжува во широк појас, а како што информираат од ТППЕ Крива Паланка има многу чад и пламен и засега не се знае дали има други опожарени куќи. Екипите на Противпожарната единица се на терен, заедно со полицијата и Шумското стопанство од Крива Паланка и се обидуваат да стават контрола врз огнената стихија.

  Поради силниот ветер гаснењето на пожарот е отежнат, а засега нема точна проценка колкава површина е зафатена.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk